V soboto, 17. decembra 2022, se je napolnila dvorana podružnične šole Davča. S kulturnim programom smo zamotili otroke, saj so komaj dočakali dedka Mraz, ki jih ni obiskal že dve leti zaradi covidnih omejitev.

Učenci podružnice Davča so najprej odigrali dramsko igrico Mojca Pokrajculja. Zapeli smo nekaj novih pesmi s pevskim zborom, ki smo se jih naučili v letošnjem šolskem letu. Sledile so točke z recitacijami, ritmičnimi igrami, plesi in skeči iz Butal.

Po končanem kulturnem programu smo skupaj poklicali dedka Mraza. Dedek Mraz se je malo pogovoril z otroki, potem pa razdelil 43 daril predšolskim otrokom in otrokom od 1. do 5. razreda. Učenci podružnice pa so bili najbolj srečni, ko so nam predstavniki sveta KS Davča na oder prinesli namizni nogomet, domine in človek ne jezi se.  To je bila nagrada za ves vložen trud v pripravo kulturnega programa.